Czy kryptowaluty zmienią obecny system finansowy?

Nie jestem pierwszą osobą, która patrząc z perspektywy przyszłości, widzi potencjał technologiczny kryptowalut. Piszę ten post, ponieważ może ktoś myśli inaczej i sądzi, że ten system upadnie. Dlaczego właśnie myślę, że kryptowaluty zmienią obecny system finansowy? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kryptowaluty stają się coraz bardziej znane i popularne na całym świecie. Jednak będąc stosunkowo nowym, możesz nie być zaznajomiony z tym, ani dlaczego jest to tak ważna sprawa. Czas dowiedzieć się, w jaki sposób kryptowaluty sprawią, że świat stanie się lepszym miejscem.

Całkowita kapitalizacja kryptowalut.

Zasadniczo kryptowaluta to pieniądz elektroniczny przechowywany w portfelach elektronicznych lub plikach komputerowych. Ponadto kryptowaluty są przesyłane i śledzone za pomocą technologii blockchain. Ta technologia śledzi każdą aktualizację lub transfer chronologicznie. Następnie przechowuje informacje w tajemniczy sposób, aby każdy mógł je zobaczyć. Jednak istniejących danych nie można zmienić.

Bitcoin jest jedną z najbardziej znanych kryptowalut. Dodatkowo dostępne są tysiące różnych kryptowalut. Nie wszystkie kryptowaluty służą temu samemu celowi. Podczas gdy niektóre są do ogólnego użytku, inne rozwiązują określone problemy i/lub służą określonym branżom.

Kryptowaluta może wydawać się technologią przyszłości. To ona zrewolucjonizuje sposób przechowywania pieniędzy, płacenia za towary i usługi oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto istnieją inne sposoby, dzięki którym kryptowaluta sprawi, że świat będzie lepszym miejscem. Fakty, które za tym przemawiają znajdziesz poniżej.

1. ZMNIEJSZY SIĘ RYZYKO OSZUSTWA

Oszustwo jest jednym z największych problemów, jeśli chodzi o prawie wszystko, co dotyczy pieniędzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o przelew środków, czy po prostu użycie karty kredytowej w niezabezpieczonej witrynie.

W kryptowaltuach jest trochę inaczej, ponieważ nie są one powiązane z kontem bankowym ani środkami pieniężnymi, a są przesyłane elektronicznie i bezpiecznie z blokowym łańcuchem rejestrującym wszystkie transakcje. Kryptowaluta odegra dużą rolę w ograniczeniu oszustw, co również zapewni nam finansowe bezpieczeństwo.

2. ZMIENI SIĘ PROCES TRANSFERU PIENIĘDZY

Przelewy między bankami są szybsze i bardziej wydajne niż kiedyś. Wciąż niektóre przelewy mogą trwać tydzień lub dłużej, aby je wyczyścić i zdeponować – szczególnie jeśli przelew jest międzynarodowy. W Polsce do dzisiaj w wielu bankach nie można dokonywać przelewów w weekendy – HIT!

Transfer kryptowalut nie wymaga wszystkich tych samych procesów kontroli i bilansowania, jakie wykonują banki przed zdeponowaniem środków. Bez względu na to, czy jest to przelew krajowy, czy międzynarodowy, przelewy w kryptowalutach są natychmiastowe, nie wymagają żadnych opłat i mogą być śledzone i bezpiecznie przechowywane w blockchain.

3. ZWIĘKSZY SIĘ BEZPIECZEŃSTWO PRZELEWÓW I TRANSAKCJI ZAGRANICZNYCH

Oprócz ograniczenia oszustw przy przelewach międzynarodowych, kryptowaluta może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji wewnątrz kraju.

Podczas podróży do innych krajów noszenie gotówki i kart pieniężnych może być wręcz niebezpieczne. Zastosowanie kryptowaluty nie tylko zmniejsza ryzyko przenoszenia gotówki, ale także eliminuje wszelkie opłaty za wymianę i opłaty transakcyjne. Pozwoliłoby to zachować więcej pieniędzy w kieszeniach konsumentów i dostawców. Ponadto zmniejszyłoby to ryzyko napadów.

4. ZYSKASZ WIĘKSZĄ ANONIMOWOŚĆ

Jednym z największych wyzwań w kryptowalut i blockchain jest prawidłowe dostosowanie elementów prywatności. Jedną z obietnic kryptowalut jest możliwość zwiększenia prywatności i anonimowości niektórych transakcji. Oczekujemy, że otworzy to zupełnie nowe branże i przedsięwzięcia, ponieważ ludzie będą mogli ukryć swoją tożsamość.

Po prostu czasami, gdy ludzie kupują określone towary lub usługi, nie chcą, aby ich nazwa była dołączona do zakupu. Gotówka jest zwykle wykorzystywana do płatności prywatnych. Częściej stosuje się transaakcje online za pomocą kart kredytowych, które można bardzo łatwo prześledzić. Kryptowaluta może pozwolić na maskowanie tożsamości niektórych transakcji, co zwiększyłoby dostęp do światowych towarów i usług.

5. ZYSKASZ WIĘKSZĄ KONTROLĘ NAD WŁASNYMI PIENIĘDZMI

Wiele osób obawia się banków i instytucji finansowych, ale z powodu wielu czynników trzymanie całej gotówki w domu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak wszelkie oznaki kryzysu gospodarczego mogą powodować poważny stres i obawy dotyczące wartości zaoszczędzonych środków.

Kryptowaluta pozwala kontrolować pieniądze, które są przekazywane z banków i wracają w ręce ludzi. Nie podlega przepisom i regulacjom narzuconym przez banki i inne instytucje finansowe. To tylko kolejny powód, dla którego kryptowaluta sprawi, że świat będzie lepszym miejscem.

6. USTABILIZUJĄ SIĘ GOSPODARKI

Na szerszą skalę oczekujemy, że kryptowaluta będzie działać na rzecz stabilizacji niektórych gospodarek. Wiele obecnie kwestionowanych gospodarek jest niestabilnych z powodu problemów z rządem centralnym. Pieniądze mogę być dodrukowane i w konsekwencji powodować wzrost inflacji.

Oprócz stabilizacji gospodarek kryptowaluta obniży również ryzyko związane z walutami. Dobrze przyjęta kryptowaluta zachowa swoją wartość. Właściciele nie muszą się martwić, że samorządy potencjalnie „zarabią” na swoich długach i dodrukują więcej pieniędzy. Daje to posiadaczowi kryptowalut dużą pewność, że ich waluta nadal będzie miała stałą wartość w przyszłości.

Spotkać możemy się z różnym podejściem do samych kryptowalut. Ja staram się słuchać tego co mówią inni. Sam także zauważyłem, że kryptowaluty są czesto nadużywane do prania prudnych pieniędzy i oszustw, a sama giełda jest mocno zmanipulowana. Szkodzi to ewidentnie całemu rynkowi. Dużo jeszcze musi się zmienić, aby ten projekt dalej się rozwijał. Pamiętajmy że jesteśmy na samym początku tej drogi, a cofając się wstecz łatwo przypomnięć sobie jaką drogę przebył internet i komputer. To wszystko napawa mnie mocnym optymizmem.

Dzisiaj wiele znanych postaci ze świata biznesu mocno angażuje się w projekt kryptowalut, często także anonimowo z uwagi na obecne podejście prawa. W poniższym filmie dowiesz się co myślą o  kryptowalutach takie osoby jak Bill Gates, Warren Buffet, Elon Musk i Richard Branson.

Przeprowadzamy się z pewnością do interesującego świata. W tym artykule podkreśliłem tylko niektóre z możliwych zastosowań kryptowalut i ich efekty. Oczekuję, że pełne ich przyjęcie przyniesie jeszcze więcej efektów niż to, co tutaj wymieniliśmy dzisiaj.

Chociaż nie możemy przewidzieć wszystkich tych wpływów, wiedząc, że przyszłość kryptowalut jest pewna, a niektóre z możliwych skutków możemy lepiej zaplanować.

To ekscytujący czas. Myślę, że dla tych, którzy są w stanie przewidzieć przyszłość, pojawią się wielkie możliwości wynikające z przyjęcia kryptowalut.

A Ty co myślisz na temat Kryptowalut ? Czekam na Twoją opinię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: