Bitcoin I Tydzień 5

Postanowiłem pominąć ostatni tydzień analizy z uwagi na obserwacje tego co się wydarzy. Podsumujmy sobie na wstępie moją ostatnią predykcję z tygodnia 3.

Wypadliśmy poniżej lokalnego trendu T3. On dla mnei obecnie nie jest najwazniejszy, ale trzeba na niego teraz zwracać uwagę o czym powiem w dalszej części tej analizy. Zanegowaliśy odbicie z poziomu 40k plus i dostaliśmy mocny spadek. Oczkiwany poziomy z tygodnia 3 (ten minimalny) wynosił 32778 USD. Dostaliśmy 32950 USD (poniżej rysunek).

Jesteśmy w dolnej tendencji spadku i trzymamy się obecnie w przedziale wsparcia pomiędzy kwartalną ceną październik-listoapda, a ceną otwarcia z 2021. Coraz więcej osób w social (YouTube, Twitter) mówi mniej więcej o tych poziomach. Zobaczmy jednak co dalej !

1. Analiza interwałów na świeczkach 12M, 3M, M ,T i D.


Interwał 12M. Świeca podażowa z tego roku pokazała pogłebienie. Mamy coraz bardziej czytelny range tej tworzonej świecy. Zakres rangu wynosi obecnie 47990 – 32933 USD ( na giełdzie Coinbase). 47990 to będzie ważny opór cenowy. Należy dodać, że to nie jest trend odwrócenia. Potwierdzenia odwrócenia trendu dostaniemy na rocznym przebiciu się ceny poniżej 27628 USD wedłgu giełdy Coinbase.

Interwał 3M. W analizie kwartalnej widać już zejście wypełniające strefę kwartalną. Co świadczyć może, że ta strefa będzie miejscem akumulacji budowanego wzrostu aż do kolejnej świecy, która utworzy się w kwietniu. Na nowym wykresie z prawego okna dorysowałem dodatkowo linie trendu kwartalnego.
Wcześniej jej nie narysowałem, ale widzę że cena mocno na nią reaguje. Także trzeba mieć ją na uwadze.
Dodatkowo po narysowaniu tej lini zauważyć można budujący się trójkąt zwyżkujący. Oczywiście to nie wyznacznik do wzrostu.


Interwał M. Narazie widać koncentracje do tego, że ważne dla mnie interwały przetną się na spadki ( MACD i MFI) Na ten moment na tym interwale widzimy SWING z wyższym szczytem i wyższym dołkiem. Dlatego trend sam póki co mówi o tym żeby grać na wzrosty. Mamy także wyraźnie 3 długie świece podażowe. Na ten moment liczę, że po 3 miesiącach spadków otrzymamy zielony luty. Póki co volumen podażowy nie jest tutaj duży co świadczy nie o reversalu głównego trendu, a jedynie korektę SWINGU. Nie mnniej korekta miesięczna będzie przed nami, a wzrosty w lutym według mnie posłużą za odreagowanie, ale duże spadki wciąż przed nami.


Interwal T. Tutaj widzimy w połączeniu z chmurami ICHIMOKU chęci powrotu w górne rejony. Mamy jednak opór w postaci trendu lokalnego T3. Być może spadek poniżej miał na celu umożliwić szybki skup po atrakcyjnych cenach. Na indykatorach widać już wyładowanie – MFI i MACD. Na MACD jeszcze jest miejsce do spadku. Obecna świeca tygodniowa na ten moment ma znamoiona odwrócenia – pokazuje to długi knot. Zobaczymy jednak jak zachowa się nowy tydzień, a będzie on bardzo ważny.

Interwał D. Tutaj nie dzieje się za wiele. Powiedziałbym, że mocna stagnacja. Zatrzymaliśmy się w pomarańczowej strefie i póki z niej nie wyjdziemy ciężko jest mówić o czymś więcej. Trzeba być też obiektywnym, widać mocny trend spadkowy. Od ostatniej analizy dorysowałem sobie dodatkowy trend spadkowy (ta czarna linia). Ona robi za opór lecz kluczowy będzie moim zdaniem na tym interwale test T3
w okolicy 42-44k USD. Dopiero powrót nad T3 da mocniejszy sygnał do powrotu optymizmu na rynku.
Indykatory mówią góra (MFI , MACD). Pozostaje czekać.2. Inne spojrzenie. Ciekawe pomysły innych.


Adrian Sieradzki. Zamieścił bardzo podobny schemat jaki uważam jest obecnie mi najbliższy.

Układ bardzo przypomina ten z lipca 2021 RSI blisko wybicia lini trendu spadkowego oraz na bardzo niskim poziomie , blisko wybicia kanału spadkowego, pozostaje pytanie: jeszcze jeden zjazd na podwójne odbicie, czy już teraz wybijamy kanał spadkowy i zaczynamy rajd do góry osobiście obstawiam wariant drugi bez podwójnego odbicia warunki na wzrosty : wybicie kanału spadkowego , wybicie 0,5 a następnie 0,61 fib korekty spadkowej pierwszy cel poziom do osiągnięcia 48-49k $

Link do analizy Adriana : https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/mfp1oVe8/

Inną bardzo optymistyczną wersję analizy przedstawił trader RickoPL. Ja jestem sceptyczny do tak odległych predykcji. Jednak optymiści czasem mają swoje szczęśliwe trafy. Co myślicie o tych 200k ?
W analizie widać mocno nacisk na podejście eliotowe bazujące na ruchach 5 falowych.

Link do analizy RickoPL: https://pl.tradingview.com/chart/BLX/P7bs5U5O/

Na ciekawe spostrzeżenie trafiłem czytając analizę Dominika. Dominik zadaje sobie pytanie czy Bitcoin naśladuje dawne ruchy rynku S&P500? . Po lewej stronie mamy rynek S&P500 czyli amerykański indeks giełdowy, w skład którego wchodzi 500 firm o największej kapitalizacji.Po stronie prawej mamy wykres naszego ukochanego Bitcoina.


Co myślicie o pomyśle Dominika ? Na pewno ciekawe. Link do analizy całej wraz z opisem podaje wam tutaj : https://pl.tradingview.com/chart/BLX/oyl02XR9/

Z innej beczki trochę harmonic patterns od Binance Killers. Oni zauważyli formację bearish bat. Też ciekawe ujęcie. Lecz to raczej granie właśnie pod D1.

Także sami możecie zauważyć ile ludzi tyle teorii, a na koniec rynek i tak robi swój. Nie mniej warto śledzić pomysły innych.

3. Moja predykcja.


Niektórzy wiedzą , że długerminowo od listopada 2021 stale śledzę swój plan dystrybucji jaki zauważyłem.
Wzór patternu oczywiście zamieściłem i od tamtego czasu zrealizowałem część zysku. Wypłaciłem swój wkład jaki wniosłem w rok 2021. Od tego czasu gram wyłącznie na zysku z 2021. Także podwaliny tego zysku będą budować mój nowy portfel na lata kolejne. Pomysł z listopada pojawił się na Twiterze.

Nie wiem czy ktoś wrzucał już ten pomysł czy też nie, bynajmniej ja na owy nie trafiłem. Jednak pewnie nie byłem jedyny skoro ja to zauwazyłem to pewnie inni także. No dobrze ale nie będę się tutaj chwalił bo o ile sprzedaż była ok, to pytanie co dalej ? Ja swój plan na ten moment rozgrywam na dalszą fazę B czyli uformowanie UTAD tego schematu. Strefa „support” moim zdaniem została zaliczona.


Teraz obserwuje co dalej i podążam dalszym schematem po drodze na pewno sptkamy się na opory w czerwonych strefach.

Ok. Wróćmy do analizy na najbliższe dni, bo pattern i schemat schematem, a rynek może zrobić swoje. Dlatego śledzimy to co wyżej ale gramy co pozwala rynek !

Na najbliże dni widzę dwie opcje test poziomu 40-42k lub spadek poprzedzający ten zakres cenowy czyli wykonanie bottomingu z wyższym dołkiem 34-36k i atak na wyższe rejony.

Według mnie trend z przewagą na wzrosty. Ja rozgywam ten wariant. Co jeśli się mylę na prawym oknie poniższego rysunku macie SL1. Przebicie go neguje mój wariant jaki rozgrywam i spadniemy w okolice 31400 -27700 USD.
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: