Bitcoin l Tydzień 3

Ten wpis rozpoczyna serię co tygodniowej aktualizacji sytuacji Bitcoin w formie analizy technicznej.

1. Analiza interwałów na świeczkach: 12M , 3M , M , T i D.

Interwał 12M. Tutaj mozemy zauważyć sporą podaż, która towarzyszyła nam na końcówce roku 2021.
Rok 2021. Nowa aktualna świeca roczna wykazuje na ten moment słabość trendu jaki może się pojawić
w obecnym roku 2022. Czy jednak będzie on słaby, tego nie wiemy. Z obecny świec możemy natomiast oszacować miejsca i zakresy (przedziały cenowe) gdzie możemy się poruszać w najbliższym czasie.
Na ten moment cena porusza się między zamknięciem, a otwarciem się ceny za rok 2021. Wybicie tendencji nad 46214 USD świadczyć będzie o przesunięciu się przedziału pomiędzy 46214-69000 USD.
Negatywnym scenariuszem jest wyłamanie się poniżej 28999 USD, który jest najważniejszym poziomem cenowym jeśli chodzi o wsparcie ceny przed przejściem w zakresu ceny pomiędzy 28999- 7160 USD.

Interwał 3M – inaczej kwartalny, pokazuje nam już, że pewną przewagę z przetestowaniem niższych poziomów, aż do okolic 35059. Negacją wykonania tej korekty będzie oczywiście przesunięcie się
ceny nad 43835 USD oraz zamknięcie się ceny do 1 kwietnia nad 46214 USD. Pojawiające się długie knoty podażowe mogą świadczyć o zmianie sentymentu inwestorów.

Interwał M. Tutaj bardzo dobrze widać już wsparcie, które wyznacza nam otwarcie ceny za 2021 oraz przedział kwartalny w strefie pomarańczowej. Mamy dzięki temu obraz, gdzie mniej więcej może poruszać się cena i gdzie prawdopodobnie będzie największe zainterosowanie kupujących. Na interwale M, narysowałem także główną strefę sprzedażową, gdzie obecnie będzie największy opór. Opór ten powstał pomiędzy listopadem i grudniem 2021. Strefa podażowa rozciągać się będzie w zakresie 61356-57027 USD za 1 sztukę BTC. Na wykresie także wyznaczyłem dwie główne trendlinie T1 – główną linia trendu hossy oraz T2, linię aktualną trendu wzrostowego przyspieszonego. Tak jak widzicie daleko nam do Bessy która znajdzie się dopiero pod linią T1. Dlatego też nie można mówić na ten moment o Bessie, a co jedynie o korekcie cyklu.

Interwal T. Na wykresie zauwazyć możemy pojawienie się próby zatrzymania trendu spadkowego jaki uformował się od szczytu 69000 USD. Na wykresie także bazując na technice Ichimoku dostrzec możemy wsparcie w postaci chmury, który będzie nam robiła za wsparcie. Najważniejsze aby na ten moment utrzymać ruch odreagowujący wzrostowy, to brak przebicia ceny poniżej 41853. Oporami, a jednocześnie kolejnym przystankami w razie odwrócenia się trendu z lokalnego spadkowego na lokalny wzrostowy będą poziomy : 47290 , 50885 , 57327 , 58678 , 65509 USD. Na wykresie zaznaczam sobie także linie trendu wzrostowego jako T3.

Interwał D. Ten interwał obrazować będzie zakres między 7-14 dni. Ten interwał według mnie jest kluczowy dla analizowania i obierania strategi na najbliższe dni grania. Wykres robi się nam także bardziej czytelny. Dorysowana przeze mnie linia T4 określająca lokalny trend spadkowy, jak widać została przebita ale jest cały czas testowana. TUtaj jak widzicie mamy blisko wsparcie w postacie trendu lokalnego wzrostowego T3. Jeśli dostaniemy odreagowanie sugerowałbym się przedziałem 47290-50885 jako miejsce gdzie pojawi się znowu podaż. Chmury Ichimoku również pokazują nam przewagę na dalsze spadki – sentyment pod chmurą- przewaga na spadki.

2. Stack to flow.

„Stock-to-flow” to liczba, która pokazuje, ile lat, przy obecnym tempie produkcji, potrzeba, aby osiągnąć aktualny stan zapasów. Im wyższa liczba, tym wyższa cena.

Bitcoin stock to flow model

Ten wykres pokazuje cenę modelu akcji Bitcoin do przepływu w porównaniu z rzeczywistą ceną zamknięcia dla danego dnia. Zapas do przepływu to wartość obliczona, gdy całkowita liczba Bitcoinów w obiegu jest podzielona przez liczbę Bitcoinów wygenerowanych w ciągu dnia, a następnie podzielona przez 12. Pokazuje, ile lat potrzeba, aby wyprodukować wszystkie Bitcoiny znajdujące się obecnie w obiegu. Im wyższa liczba, tym większy niedobór. Jeśli niedobór jest wyższy, cena rośnie. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ co 210.000 bloków ma miejsce zdarzenie o nazwie „halving”, co oznacza, że nagroda za wydobycie Bitcoina jest zmniejszona o połowę, co oznacza, że miesięczna produkcja również jest zmniejszona o połowę. To sprawia, że stosunek zapasów do przepływu (scracity) jest wyższy, więc teoretycznie cena powinna wzrosnąć.

Na powyższym wykresie oś X pokazuje wartość dni i wielokrotność Y bieżącej ceny w stosunku do ceny modelu. Różne kolory reprezentują liczbę dni do następnej połowy (patrz pasek kolorów po prawej stronie).

Stock to flow multiple

3. Przydatne wykresy.

Simple moving average 1458 days (4 years)
Golden ration multiplier
Mayer Multiple price bands

4. Moja predykcja.

Na ten moment utrzymując się lokalnie nad T3, swoją przewagę daję ku odreagowaniu w rejon ceny 52643-59167 USD. Po drodze będziemy mieli kluczowe opory w zakresie : 44749-46334 USD , 47673 – 49350 USD.

Jeśli zostanie przebity poziom 41853 i cena zamknie się poniżej T3, to predykcja na odbicie z tego miejsca według mnie zostanie zanegowana. Kolejna próba wybicia odreagowującego będzie wówczas okolicy 39223- 32778 USD.


Cały czas rozpatruje od listopada 2021 schemat dystrybucyjny gdzie punktem deyzyjnym ma być strefa 34125 – 29898 USD. Finalnie uważam, że jesteśmy przed ostatnią fazą wzrostu UTAD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: