JAK KUPIĆ KRYPTOWALUTĘ ?

Wzrost popularności i przekonania do wirtualnego pieniądza kusi nowych inwestorów. Wiele osób, gdy już zaczyna, nie wie przede wszystkim gdzie kupić swoje pierwsze aktywo. W sieci znajduje się wiele źródeł, które nam to umożliwi, ale natknąć możemy się również na strony wyłudzające. Pada więc pytanie, gdzie mogę kupić kryptowalutę i w jakis sposób ?

OPCJA 1 – GIEŁDA

Jak już zdecydujesz się na swój pierwszy zakup kryptowaluty, należy znaleźć umożliwiającą to giełdę. Dzielą się bowiem one na takie, które przyjmują pieniądze (tzn. pozwalają wpłacić PLN, USD, EUR etc.) i takie, które handlują wyłącznie na parach kryptowaluta-kryptowaluta (oznacza to, że nie wpłacisz tam złotówek, czy dolarów).

Wybieraj zawsze giełdy posiadające największy kapitał. Będziesz miał dzięki temu gwarancję, że Twoje pieniądze nie znikną z dnia na dzień razem z serwisem.

Innym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę są prowizje i opłaty jakie prowadzą giełdy. Sprawdź jakie koszty pobierają za wypłaty oraz transakcje typu Taker i Maker.

Przed wyborem giełdy upewnij się czy, ona na pewno oferuje kryptowalutę, którą chciałbyś kupić. Nie wszystkie kryptowaluty znajdują się na tej samej giełdzie!

Wybór należy zatem poprzedzić solidnym rozeznaniem na rynku.

Listę giełd znajdziesz na stronie coinmarketcap (Link poniżej).
https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/

Obecnie jedną z najpopularniejszych giełd do kupowania i inwestowania kryptowalut w Polsce jest giełda BitBay. Posiada ona interfejs i serwis w języku polskim. W poniższym filmie umieszczam krótki poradnik tworzenia konta na stronie http://www.bitbay.pl.

Inną giełdą, z której korzystam i mogę polecić jest giełda Binance. Szczegóły co do tej giełdy znajdziecie w poniższym filmie.

Giełdy posiadają kilka sposobów na zakup kryptowaluty. Większość początkujących osób najczęściej korzysta z tzw. zakupów szybkiej transsakcji lub wystawieniu oferty, zapominając przy tym o innych możliwościach poprzez zakup wystawienia oferty „Stop” oraz fill or kill.

Zakup poprzez metodę szybkiej transakcji polega na wpisaniu ilości kryptowalut, jaką chcesz kupić/sprzedać lub kwoty, jaką chcesz na nią przeznaczyć/otrzymać. Po naciśnięciu „Kup” lub „Sprzedaj”

Oferty typu Stop używa się w celu uruchomienia sprzedaży na rynku w momencie, gdy cena spada do założonego poziomu lub wywołania zakupu, gdy cena rośnie i osiąga ustalony poziom. Przykładowo trader dodał ofertę kupna typu Stop powyżej aktualnego kursu. System dokona zakupu w momencie, gdy rynek pójdzie do góry i osiągnie założony poziom ceny.

Fill or Kill jest to oferta limitowana, która musi zostać zrealizowana natychmiast i w całości, lub zostanie anulowana. Celem korzystania z tego typu oferty jest upewnienie się, że pozycja jest wprowadzana natychmiast, zrealizowana w całości i po określonym kursie.

IOC (Immediate or Cancel) jest ofertą limitowaną, która pozwala na natychmiastowy zakup, bądź sprzedaż kryptowaluty po wskazanym przez użytkownika kursie lub korzystniejszym. W przeciwieństwie do Fill or Kill IOC pozwala na częściową realizację zakupu/sprzedaży, jeśli cała oferta nie będzie mogła zostać zrealizowana natychmiastowo.

OPCJA 2 – BITOMAT

Bitomaty pełnią podobną funkcję jak obecne bankomaty/wpłatomaty. Ich główną zaletą jest to, że umożliwiają przede wszystkim anonimowy zakup, jednak dotyczy to tylko niewielkich ilości. Problem pojawia się przy próbie zakupu większych sum.

W poniższym linku znajdziecie aktualną mapę bitomatów znajdujących się w Polsce: https://kryptowaluty2.pl/mapa-bankomatow-bitcoin/

Kupno z bitomatu wygląda następująco:

  • Wpłacamy gotówkę do bankomatu
  • Podajemy adres naszego portfela
  • Otrzymujemy przelew zakupionej kryptowaluty bezpośrednio na podany adres portfela

Jeśli myślisz, że to ściema zapraszam do filmu jednego z moich ulubionych kanałów FXMAG:

OPCJA 3 – TRANSAKCJA BEZPOŚREDNIA

Dzięki tej opcji anonimowo możesz kupić lub sprzedać bitcoin. Transakcje bezpośrednie umożliwiają kupno kryptowaluty od osób w Twojej okolicy. Warto zastanowić się, czy w twoim otoczeniu znajdują się zawodowi handlarze i górnicy. Możesz także poszukać ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub kupna kryptowalut na forach tematycznych lub takich platformach jak LocalBitcoins.

LocalBitcoins jest to rynek peer-to-peer (P2P), który pozwala kupować i sprzedawać BTC online lub osobiście (tzw. Face 2 Face). Transakcje mogą być dokonywane za pomocą karty kredytowej, przelewów, Paypal, BLIK i gotówki. Wybór transakacji zależy od tego, na co zgadzasz się Ty i osoba, z którą handlujesz.

https://localbitcoins.com/

Jeśli znane Ci są inne formy, bądź możliwości zakupu kryptowalut zapraszam do aktywnego komentowania.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: