Bitcoin I Tydzień 25

Długo tutaj nic nie wrzucałem za co muszę was przeprosić. Życie rodzicielskiego i budowa domu daje mi się czasowo we znaki. Nie mniej chcę wrócić do aktywności zamieszczania tutaj wpisów.

Zapraszam do lektury analizy technicznej dla Bitcoina. Podsumujemy sobie tydzień 24 i zobaczymy co nas może czekać w najbliższym czasie.

1. Analiza interwałów na świeczkach 12M, 3M, M ,T i D.

Interwał 12M (świeca roczna) nie napawa optymizem. Obecna świeca roczna zaznacza typowy reversal zapowiadający korektę. Bearish test świecy rocznej byłby obecnie w okolicy 28’000-29’000 USD. Świeca roczna ma to do siebie że do jej zamknięcia mamy jeszcze sporo czasu. Dlatego obecnie ważny poziom z tego interwału to wybicie wspomnianego 28’000-29’000 USD lub też test dalszych dołków. Wsparcie kolejne z analizy świecowej byłby w okolicy 8’000 USD. Wiem brzmi to troche strasznie.

Interwał 3M (kwatalny) pokazuje nam wyraźne przejęcie rynku przez osoby grające na spadki. Dolny poziom wsarcia z interwału kwartalnego pokazuje okolice 10’000 USD. Jeśli chodzi o wzrosty istotnym miejscem będzie zakres 33’000 -45’000 USD.

Interwał 1M (miesięczny) pokazuje ciągle podaż. Niestety MFI i MACD pokazuje, że miejsce na spadki jeszcze jest, same świece nie potwierdzają że to miejsce to koniec spadków, raczej spodziewajmy się
kontynuacji spadków. Opór dla wzrostów będzie w okolicy 32’000 USD. Najbliższe znaczące wsparcie
będzie w okolicy 10’000 USD.

Interwał T (tygodniowy) , dla nas najważniejszy jeśli chodzi o robienie analiz. Poprzedni tydzień zamknął się na wyłamaniu ceny która otwierała okres poprzedniej świecy tygodniowej. Opór będzie w zakresie 25000-27000 USD. Pytanie co rynek zrobi dalej. Ja wyczuwam, że w tym tygodniu możliwe będzie zaliczenie tych poziomów. Z tego interwału niestety ciężko jest oszacować gdzie możemy się zatrzymać.
Tutaj sugeruje aby posiłkować się wsparciami z wyższych interwałów. Bazującą na ICHIMOKU wypadnięcie poza chmury wzrostowe tylko potwierdza nam odwrócenie hossy jaką mieliśmy przez najbliższe lata.
RSI i MFI sygnalizuje już poziomy do zakupów.

Interwał D (dzienny). Poziom do SL powinien znaleźć się poniżej 17’934 USD. Tutaj powiniśmy odreagować Najważniejsze poziomy dla tego interwału to 25’000 USD i 31’000 USD. Widać że zjadamy świecę podażową z soboty i potwierdza to nam możliwy scenariusz odreagowujący. Jeśli zamkniemy się kolejną świecą dniową poniżej 19’000 USD to będize to zwiastować dalsze spadki. Dla mnie przewaga jest na wzrosty więc rozgrywam pozycje LONG.

2 Moja predykcja.

Tutaj posiłkuje się rynkiem FUTURES dla Bitcoina. Pozycja LONG rozgrywanie do okolic 25’000-29’000 USD. SL w okolicy 17’000 USD lekko ponizej ostatniego dołka. Na wykresie zaznaczam ważne poziomy, które będę nam kreślić potwierdzenia ruchu. Poziome linie niebieskie to naszej opory według W1 i M1.

Zapinamy pasy i startujemy. Zobaczymy czy scenariusz się sprawdzi. Sprawdzamy za tydzień !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: