Zarabianie Pasywne.

Od zawsze zastanawiałem się, czy można nic nie robić i jeszcze mieć z tego pieniądze. Chyba to nie tylko mnie nurtuje, ale Nas wszystkich.

Czy nie jest super mieć pieniądze, które zarabiasz nawet śpiąc? Gdy wiele osób słyszy takie zdanie to myśli, że to nie jest realne.

Ja właśnie postanowiłem 5 miesięcy temu spróbować i sprawdzić na własnej skórze, czy zarabianie pasywne z małym wkładem jest tak naprawdę możliwe. Dzisiaj już wiem, że to nie jest żadna bajka, a zarabiać możesz i Ty.

Dlatego w tym poście chciałbym poruszyć tematykę zarabiania pasywnego.

Dochód pasywny? Co to tak naprawdę jest?

Dochód pasywny polega na uzyskaniu dochodu bez angażowania w to własnej pracy. Możesz otrzymywać go wtedy, gdy raz wykonana przez Ciebie praca przynosi zyski przez dłuższy czas.

Dochód pasywny wiąże się z aktywami, które wygenerują Ci zyski. Sprawa jest bardzo prosta – tworzysz sobie taki właśnie dochód, który przewyższy koszty Twojego życia. Dzięki tej drodze, którą będziesz budował, uzyskasz upgragnioną wolność finansową. Wolność, która pozwala przejść na „wcześniejszą emeryturę”. To sytuacja, w której praca może oznaczać wybór, a nie konieczność.

Wciąż brzmi to dla Ciebie abstrakcyjnie? Pewnie tak. W końcu wystarczy rozejrzeć się dookoła. Ilu osób takich już znasz? Może ten ktoś nauczy Cię jak to osiągnąć, bo jemu to już się udało? Kto posiada takie dochody i nie musi pracować? Pomijam emerytów, bo oni raczej rzadko są naprawdę usatysfakcjonowani swoimi dochodami. A ile lat musieli na nie pracować?

Możesz powiedzieć coś w stylu: „No może kiedyś jak wygram w totolotka” albo „Jak trafi mi się spadek po jakiejś cioci z Ameryki, wtedy dam radę żyć z odsetek…”

Tutaj Cię rozczaruję, bo prędzej porazi Cię piorun, niż taka kwota kiedykolwiek spadnie Ci z nieba.

Niestety jeszcze jesteśmy narodem słabo wyedukowanym finansowo. W szkołach uczono Nas na dobrych pracowników, żeby się uczyć i cały czas ciężko pracować. Takich, którzy będą potrafili dobrze wykonywać konkretne polecenia, zadania i obowiązki. Nie uczono Nas na rentierów, ani na ludzi biznesu. Nawet nie uczono nas, jak prawidłowo obchodzić się ze swoimi pieniędzmi. No bo kto tam w szkole słyszał o jakieś edukacji finansowej?!

Gdzie uzyskać dochód pasywny?

Istnieje wiele źródeł, z których możemy czerpać dochód pasywny. Pewnie o niektórych nawet słyszeliście. Oto kilka propozycji, które pomogą tworzyć Twój dochód pasywny.

Krok 1 – Inwestowanie w nieruchomości.

Zostań rentierem i czerp zyski z najmu lokali mieszkalnych, czy użytkowych. Jest to możliwe np. za pomocą flippingu mieszkań. To metoda okazyjnych zakupów mieszkań. Gdy kupujemy nieruchomości hurtowo, do remontu lub z nieuregulowaną sytuacją prawną, możemy liczyć na niższą cenę. W ten sposób można nabywać nieruchomości i sprzedawać je z zyskiem lub wynajmować. Posiadanie kilku nieruchomości tego typu jest pierwszym krokiem do rentierstwa i pozwala na generowanie dochodu pasywnego.

Krok 2 – Inwestuj w grunty rolne.

Szacuje się, że zakup gruntów rolnych w ciągu ostatnich 14 lat dał inwestorom zyski nawet na poziomie 300 proc. z każdego zakupionego hektara. Dodatkowym atutem posiadania gruntu, jest możliwość wynajmu powierzchni pod reklamy wielkopowierzchniowe. Jeżeli nieruchomość usytuowana jest w pobliżu ciągów komunikacyjnych, możemy znaleźć firmy zainteresowane umieszczeniem tam bilbordów reklamowych.

Krok 3 – Inwestuj w urządzenia samoobsługowe.

Automatyzacja procesów praktycznie zawsze prowadzi do oszczędności. Ciekawym rozwiązaniem mogą być myjnie samoobsługowe wyposażone w możliwość płatności kartą i rozmieniarkę do banknotów.    Oprócz tego wszelkiego rodzaju urządzenia typu fliper, czy maszyny vendingowe, maszyny do recyklingu pozwalają zarabiać pieniądze bez większego naszego udziału.

Krok 4 – Prowadź Marketing on-line.

Stwórz własną stronę internetową i twórz na niej wartościowe treści generujące ruch. Jest on niezbędny do czerpania zysków z reklam umieszczanych na stronie.

W prowadzeniu marketinguu on-line możemy liczyć na trzy typy prowizji, takie jak:

  1. Bezpośrednia sprzedaż produktu bądź usługi na stronie internetowej.
  2. Baner reklamowy umieszczony na stronie.
  3. Artykuły sponsorowane, eksperckie, wspólne kampanie budujące pozytywny wizerunek marki .

Krok 5 – Sprzedawaj swoją wiedzę.

Jeżeli posiadasz wiedzę specjalistyczną lub jesteś uzdolniony możesz spróbować dystrybucji swojej wiedzy w formie sprzedaży praw autorskich. Coraz bardziej popularna staje się produkcja poradników w formie e-booków, książek, kursów internetowych, płatnych webinarów lub podcastów.

Krok 6 – Inwestuj na rynkach finansowych.

Jeśli masz oszczędności to nie pozwól, by leżały na koncie! Piniądz powinien być w obrocie, w przeciwnym razie traci na wartości. Aby uzyskać dochód pasywny z inwestowania na rynkach finansowych, dobrze jest pamiętać o odpowiedniej dywersyfikacji portfela. Zapewnić to może odpowiedni podział aktywów w portfelu.

Pamiętaj że życie masz tylko jedno i sam zdecydujesz jak je przeżyjesz.

A Ty już inwestujesz? A może posiadasz już swój dochód pasywny? Czekam na wiadomości i Wasze komentarze.

Trzymajcie się ciepło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: